Avcı ile Aslan

Avcı ile Aslan Masalı

Avcının biri bir gün avlanmaya çıkmış. Adamın avcılıkta çok usta olduğunu bilen hayvanlar korkuyla kaçışmışlar. Her biri bir yere saklanmış ama aslan: -“Ben hiç kimseden korkmam. Geleceği varsa göreceği de var” demiş, ve avcının karşısına geçip meydan okumuş. Avcı yayını germiş aslana nişan almış. Ok yaydan fırlamış ve gidip aslanın sırtına değip geçmiş.

Avcı demiş ki: -“Bu benim habercimdir. Önce habercim gelir. Onun ardında da ben gelirim bilesin.” Canı fena halde yanan yaralı aslan, pabucun pahalı olduğunu görünce tabanları yağlamış. Aslanın kaçtığını gören tilki söylemiş: -“Sen niye kaçıyorsun? Sen avcıdan daha güçlüsün. Onu yere sermen işten bile değil. Dönde haddini bildir şunun” -” Yooo. Ben canımı sokakta bulmadım. Habercisi böyle can yakan birinin kimbilir kendi nasıldır?”

Fabl türü masalların öncüsü ezop’un yazdığı, müşfik kenterin seslendirdiği Avcı ile Aslan masalının sesli/yazılı sunumuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Avcı ile Aslan Masalını dinlemek için aşağıdaki player tuşuna basınız.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Avcı ile Aslan” için 20 cevap

  1. fatmanur avatarı
    fatmanur

    hi hi hi biraz komik ama aslan da bayaaa korkak çıktı ha süper bir şey ama çok ve çok kısa

  2. huhaa avatarı
    huhaa

    İyi ve yararlı bir masal diye düşünüyorum ayrıca türkçeyi de iyi kullanmayan arkadaşlarıda burdan gönderi yapıyorum ama masal güzel ve özdü bilgisayada türkçemizi iyi kullanmayı öğrenemeyenler var bence onlar türkçe nedir onu bile bilmezler.TEŞEKKÜRLER…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.